O projektu

Projekt Staropramen Festivaly bez zábran vznikl z jednoduchého důvodu: bourat bariéry mezi námi a umožnit tak všem bez rozdílu užít si kulturní a společenské activity společně.

Z tohoto důvodu jsme v roce 2014 začali stavět bezbariérová zařízení na českých hudebních festivalech a společenských akcí v pivovaru Staropramen, aby si je handicapovaní mohli užít úplně stejně jako všichni ostatní.

Sami bychom to ale nezvládli! Proto jsme se spojili s několika organizacemi, které zastupují vozíčkáře, s partnery, kteří umí recyklovat a vyrábět potřebná zařízení, a v neposlední řadě se stovkami lidí a institucí, kteří nám pomohli materiál na recyklování a stavbu sesbírat.

Projekt Staropramen Festivaly bez zábran se může pyšnit i oceněními:

  • 2015 stříbrný certifikát v tematické kategorii Společensky prospěšný projekt 2015, který v rámci soutěže TOP Odpovědná firma uděluje organizace Byznys pro společnost.

  • 2016 zlatý certifikát v tematické kategorii Společensky prospěšný projekt 2016, který v rámci soutěže TOP Odpovědná firma uděluje organizace Byznys pro společnost.

Co jsme dokázali v roce 2014

Projekt Staropramen Festivaly bez Zábran se v roce 2014 účastnil pěti akcí pod širým nebem - Votvíráků, Rock For People Hradec i Rock for People Brod, Mezi Ploty a Nouvelle Prague. Sbírali jsme víčka u O2 Arény při koncertech Pharella Williamse a Kylie Minogue.

Díky Festivalům bez Zábran se podívalo 10 vozíčkářů na Votvírák, 39 na Rock for People v Hradci Králové, 20 v Českém Brodě a 5 na Nouvelle Prague.

Do sbírání víček se zapojili zaměstnanci pivovaru Staropramen a mnoho dalších organizací, restaurací a klubů. Například : Stanice přírodovědců, Klub vozíčkářů Hradec Králové, Klub 007, Klub Újezd, Občanské sdružení Containall, Klub Buben a Wakata club.

vozíčkářů jsme zajistili zázemí

spotřebitelů se zapojilo do sbírání

kg plastových víček a 185 kg kovových korunek jste nasbírali

„Píši ohledně zhodnocení bezbariérového zázemí na festivalu. V prvé řadě bych chtěla poděkovat za perfektní nápad se stanem pro vozíčkáře. Jste první festival s takovým komfortem, který jsem navštívila. Za sprchy máte u nás palec nahoru. :-) Dále bych se chtěla zmínit o velice dobrém přístupu lidí, kteří měli stan na starosti. Lidé na správném místě, moc děkuji. S akcí jsme byli velmi spokojení, a za její organizaci Vám patří velký dík.“
Habáňovi
PhDr. Marek Šimůnek, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Magistrát města Hradec Králové
„Mnohokrát děkuji za pochopení a spolupráci na letošní návštěvě seniorů a vozíčkářů na festivalu. Mám samé pozitivní ohlasy. Osobně si velmi cením Vašeho přínosu zejména v podobě bezbariérovosti a speciálního zázemí pro vozíčkáře s dostupnou sprchou a toaletou. Nemělo to chybu.  Jak jsem již informoval naši tiskovou mluvčí, která včera tvořila TZ, jde o skutečně hmatatelný přínos k integraci osob se zdravotním postižením. Pokud budete mít chuť do dalších sociálních projektů, budeme i příští rok připraveni, jen bych prosil základní informace dříve. Speciálně vozíčkáři jsou mnohem náročnější na koordinaci akce, byť jsou to vlastně jednotlivci.“

Jak proběhl rok 2015

Podařilo se nám zbourat bariéry na šesti letních festivalech - na Rock for People, Votvíráku, na Vysmátém létě, na Rock for Churchill, Mezi ploty a na Nouvelle Prague.

Koncerty pod širým nebem si tak mohlo užít přes dvě stě vozíčkářů.

A to všechno díky jedenácti stům lidí, restaurací a hudebních klubů, které se zapojili a pomohli nám realizovat další ročník Festivalů bez zábran.

handicapovaných návštěvníků

bezbariérových festivalů + další menší akce

kg vybraných víček a korunek

„Z hlediska bezbariérovosti byl Brod na vynikající úrovni. Plošina na výhled na výbornou. Za mou osobu a všechny kolegy vozíčkáře Vám moc děkuji za Vaše úsilí. Bude i v následujících  letech probíhat RfP v Brodě? Atmosféra byla úžasná, lepší než letiště.“
Jan Koudela
Tomáš Beneš
„Pro nás bylo vše bez problémů, parkování blízko vstupu, tekoucí voda... Vše v pohodě. Skvělý byl vstup přes VIP bez front. Pro případné překážky mám s sebou doprovod, ale tady v tomto směru víceméně nebylo co řešit. Tak ještě jednou za vše děkuji, vážím si všeho, co pro nás děláte. Budu se těšit zase někdy někde na viděnou.“
„Areál skvělý, bezbariérovost dobrá, dostupnost všeho dobrá. Rampa pro vozíčkáře a výhled na podia výborná. Absolutní spokojenost.“
Petr Jurica
Lucie
„Oceňuji rozvržení areálu – všude se dá bez problémů dostat, řekla bych, že lépe než minulý rok. Letos se totiž dalo hodně areál projet po asfaltu. Chill-out zóna umístěná v hangáru byla naprostá paráda, kde byly fatboye, což byl super nápad pro odpočinek od vozíčku.“

Kam jsme se posunuli v roce 2016

Opět jsme zpřístupnili a otevřeli hendikepovaným velké open airové hudební akce – Mezi ploty, Vysmáté léto v Kadani, Rock for People a Rock for Churchill.

Umožnili jsme hendikepovaným návštěvníkům na vozíčku prohlídku našeho pivovaru v rámci oslav České dny piva.

Navýšili jsme počet chodníčků a nájezdů z recyklovaného plastu na celkovou délku 100 metrů!

Koncem minulého roku získal projekt Staropramen Festivaly bez zábran zlatý certifikát v tematické kategorii Společensky prospěšný projekt 2016 v rámci soutěže TOP Odpovědná firma.

kg vybraných plastových a kovových víček

m chodníčků a nájezdů

společných zážitků a úsměvů

Čeho jsme dosáhli v roce 2017

S projektem Staropramen Festivaly bez zábran jsme zavítali a zpřístupnili hudební festivaly Rock for People, Mezi ploty či Vysmáté léto v Kadani.

Zároveň jsme otevřeli smíchovský pivovar Staropramen. Například v rámci koncertu kanadských Billy Talent, české hip-hopové legendy PSH nebo již tradičně při Dnech českého piva, kdy jsme zajistili i prohlídku pivovaru a výroby.

Společně s námi začala sbírat plastová víčka také pražská O2 arena!

zapojených organizací a spotřebitelů

bezbariérových festivalů a akcí v pivovaru

roky trvání projektu

I když vždy děláme věci po svém,
cookies na našem webu používat musíme.

Další informace